21 Temmuz 2014 tarihinde Antalya bölge belediye başkanları, birlik meclis üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin devetli olduğu İftar programı gerçekleştirildi
Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez  Kent Ormanı’nda düzenlediği iftar yemeğinde, birlik üyeleriyle bir araya geldi.

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Kent Ormanı’nda, Akdeniz Belediyeler Birliği üyelerine iftar yemeği verdi.

 Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Kent Ormanı’nda düzenlemiş olduğu iftar programına, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Belediyeler Birliği üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

 Kent ormanında düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Hakan Tütüncü, Belediye birlikleri belediyelerin ortak ihtiyaçlarını, problemlerini taleplerini çözümü noktasında en önemli kamu kurumlarının başında geldiğini bildirerek, “Özellikle 2004 yılına kadar belediyeler birliklerinin çok fazla yetkileri bulunmamakdaydı. Hatta hukuki anlamda düzenlenmeleri bile yeterli seviyede değildi. Bir dernek görüntüsündeydi. 2004’den sonra çıkartılan kanunlarla birlikte, müstakil bütçeleri olan kamu tüzel kişilikleri haline geldi. Bu kamu kurumları aynı zamanda, yerel yönetimlerin bir üst çatısı olma hüviyetini de taşıyor. Önümüzdeki beş yılda hedefimizin, vatandaşlarımızın bizlerden beklediği en iyi hizmeti kendilerine ulaştırmamız için, şimdi el ele, gönül gönüle verip çalışma zamanı olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum.” dedi.

 Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı, “Bizler bu dönemde meclis üyelerimizle, gerek encümen arkadaşlarımızla birlikte, hem Isparta’mıza hem Burdur’a hem de Muğla’mıza çok farklı bir belediyeler birliği çalışması, götürmenin azmi gayreti içerisinde olacağız. Birlik, beraberlik içerisinde bulunduğumuz kenti daha da güzelleştirmek adına hızla çalışacağız.”
Benzer Haberler