AKBB Olağan Meclis Toplantısı
Akdeniz Belediyeler Birliği’nin olağan toplantısında Denizli’den 3 ve Afyonkarahisar’dan 1 belediyenin üyelik başvurusu oybirliğiyle kabul edildi, birliğin hizmet binasının 1 yılda tamamlanacağı açıklandı.
 
Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) 2017 Olağan Meclis Toplantısı, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde geniş bir katılım ile gerçekleşti.

AKBB ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün başkanlık ettiği toplantıda bir yıllık değerlendirme yapıldı, bütçe oylandı, yeni hedefler açıklandı. Encümen ve 3 komisyon üyelerinin oylandığı toplantıda, AKBB’ye Denizli ve Afyonkarahisar’dan 4 belediyenin üyeliği kabul edilmesiyle birlikte, birliğin kendi binasının 1 yıl içinde tamamlanacağı müjdelendi.
 
Organizasyonlar kurumsallaşıyor
 
Geçen 1 yıllık dönemi değerlendirdiği bir açılış konuşması yapan Başkan Tütüncü, Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Antalya City Expo) ile Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışmasına katılımın giderek daha da artarak kurumsallaşmaya başladığını vurguladı. Büyük emeklerle hazırladıkları bu organizasyonların yanında Genç İstihdamının Desteklenmesi Genç İşsizliğine Doğalgazla Çözüm Projesi’nin de başarısından söz eden Tütüncü, tüm bunlarla birlikte birçok konuda çeşitli toplantılar, eğitim seminerleri düzenlediklerini hatırlattı.
 
Yeni üyeler kabul edildi
 
Açılış konuşmalarının ardından yeni üyelerin kabulü için oylama yapıldı. Denizli’den Beyağaç, Merkezefendi ve Bozkurt ile Afyonkarahisar’dan Dazkırı Belediyelerinin AKBB’ye üyelik başvuruları, oybirliğiyle kabul edildi. Böylelikle AKBB’ye üye belediye sayısının 66’ya yükseldiğini açıklayan Tütüncü, başkanlığa seçildiğinde, üye belediye sayısının 41 olduğunu hatırlattı.
 
AKBB binası 1 yıla hazır
 
ASAT çaprazındaki Kepez Belediyesi’nin arazisine AKBB’nin hizmet binası yapılması sürecini de açıklayan Tütüncü, Kepez Belediyesi Meclisi’nden araziyi AKBB’ye tahsisi kararını geçirdiklerini söyledi. İmar ile ilgili prosedürlerin bir ay içinde tamamlanarak inşaat çalışmasına başlanmasın önünün açılacağını duyuran Tütüncü, şöyle konuştu; “Bu görevler belediye başkanlarını dönem dönem onore edildiği görevler. Önemli olan bu zaman zarfında bizim kalıcı olarak neler bırakabildiğimizdir. Geriye baktığımızda proje yarışması ile fuarımızı kurumsal yapıya kavuşturabilirsek, mutlu olacağız. Gözle görünür eser olarak da hizmet binamızın vücut bulması olacak. Kurumları yaşatan binalardır. Kurumsal tekabülün birinci aşaması, iyi bir binaya sahip olmaktır. Bu yaz inşaata başlayıp, bir yıl içinde tamamlayıp, dönemimizin sonuna doğru güzel bir eser armağan etmek istiyoruz. Bu toplantıları yapabileceğimiz güzel bir salonu da olan nitelikli hizmet binamız, AKBB’ye prestij kazandıracaktır.”
 
Encümen ve komisyonlar belirlendi
 
Açıklamaların ardından kapalı oy usulüyle AKBB’nin yeni encümen üyeleri seçilirken, çevre, turizm ve plan ve bütçe komisyonu üyeleri işari oylama ile belirlendi. Oyların sayımının ardından yeni encümen üyelerinin Kumluca Belediyesi Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Elmalı Belediyesi Başkanı Ümit Öztekin, Sandıklı Belediyesi Başkanı Mustafa Çöl, Keçiborlu Belediyesi Başkanı Yusuf Murat Parlak, Çavdır Belediyesi Başkanı Mustafa Uysal, Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel ve Döşemealtı Belediyesi Başkanı Turgay Genç’in encümen üyeliği açıklandı.

Çevre Komisyonu
 
AKBB Çevre Komisyonuna; İbradı Belediye Meclis Üyesi Bülent Saylağ, Manavgat Belediye Meclis Üyesi Hilmi Uslu, Serik Belediye Meclis Üyesi Faik Çıtak, Kepez Belediye Meclis Üyesi İsmail Afşar ve Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Ebru Leman Kalkan seçildi.
 
Plan ve Bütçe Komisyonu
 
AKBB Plan ve Bütçe Komisyonuna; Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Eroğlu, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Ali Kuş, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erdeniz Yavuz, Bucak Belediye Meclis Üyesi İbrahim Satılmış ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Adem Çelik seçildi.
 
Turizm Komisyonu
 
AKBB Turizm Komisyonuna; Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halit Akar, Keçiborlu Belediye Meclis Üyesi İbrahim Üstündağ, Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Fatma Durmuş, Alanya Belediye Meclis Üyesi Ali Uğur ve Kumluca Belediye Meclis Üyesi Halil Karataş seçildi.
 

 
Benzer Haberler